Na českém trhu nejrozšířenější druhy infrasaun obvykle vypadají obdobně jako klasické sauny. Kabina sloužící vlastnímu saunování tak opět bývá tvořena dřevem jako jejím základním materiálem. Jak jsme si již naznačili, jde z jak z hlediska pořizovacích nákladů, tak i samotného dlouhodobého provozu o velice ekonomickou záležitost. Infrasauny tak v zájmu udržení co nejnižší ceny můžete v některých modelech pořídit i z materiálů imitujících dřevo, což jejich atraktivitu pro jednoduché domácí použití ještě zvyšuje.
Zároveň ale samozřejmě i v tomto případě platí, že na trhu je k dispozici dostatečný počet vskutku exkluzivních variant, které uspokojí i ty nejnáročnější zájemce, kteří si potrpí na ty nejkvalitnější přírodní materiály – zde tak lze sáhnout například k modelům z kanadského cedru, vynikající však bývají i infrasauny zhotovené z masivní borovice.
Co se týče konkrétních rozměrů, velké oblibě se v našem prostředí těší zejména infrasauny ve formě kabin určených dvěma osobám, jejichž rozměry se standardně pohybují kolem 120 centimetrů šířky, 115 centimetrů hloubky a výšky zhruba 195 centimetrů.
Již jsme si řekli, že provoz infrasauny v žádném případě jakkoliv nezasahuje do jejího okolí. Nejenže tedy nemusíte mít obavy z páry či nežádoucího zahřívání okolí kabiny, ale stejně tak není třeba mít obavy z přípravy místa kam kabinu hodláte umístit, či případných stavebních úprav, které by její montáži měly předcházet.
Jednoduše řečeno si zde vystačíte s běžnou podlahou a zásuvkou na 220 V při jištění 10 – 16 A. Což tedy zároveň znamená, že není nutné spolu s instalací kabiny infrasauny myslet i na zbudování k ní náležející odpočívárny, kde by se člověk mohl po skončení procedury ochladit. Ze stejného důvodu není třeba se poohlížet ani po ochlazovací kádi či přímo bazénu. Další výhodou infrasauny totiž je, že si pohodlně každý vystačí jen s následující vlažnou sprchou.
Jak jsme již uvedli, kabina infrasauny může vypadat podobně jako klasická sauna. Oproti ní se však mimo jiné liší i v tom, že zde jen marně budete hledat jakákoliv kamna – jejich práci zde totiž vykonávají právě pro tento druh aktivity vyvinuté speciální zářiče. Měli bychom zde uvést, že tyto infračervené zářiče jsou v současné době k dispozici ve svých dvou základních variantách. Novější, a nutno podotknout že i o něco dražší, technologií jsou zde tzv. plošné zářiče, zatímco základním druhem, který však ve většině situací poslouží stejně dobře jsou potom zářiče keramické.
Co se pak týče konkrétního výběru jedné z těchto dvou variant, tak obecně platí, že nakonec není ani natolik důležité, kterou z technologií se rozhodneme zvolit, stejně jako zda se budeme snažit nějakou tu korunu ušetřit, ale především je třeba dbát na to, abychom nevybírali z katalogů výrobců, kteří do svých infračervených kabin instalují zářiče které se nemohou prokázat dostatečnou certifikací.
Opravdu se nevyplácí tuto skutečnost podceňovat – koupíte-li si totiž domů právě necertifikovanou infrasaunu, snadno se vám může stát, že nejenže užívání takového výrobku s velkou pravděpodobností nepovede k žádoucím léčebným účinkům, ale navíc může představovat silný zdroj nežádoucího elektrosmogu.